PROTOKÓŁ nr 12/2020
z posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Rogoźnie odbytego w dniu 10 stycznia 2020 r. o godz. 16:00w sali nr 20 Urzędu Miejskiego w Rogoźnie, ul. Nowa 2.
Posiedzenie Komisji otworzył i posiedzeniu przewodniczył Przewodniczący Komisji Krzysztof Nikodem.
Przewodniczący stwierdził, że na 3 członków Komisji w obradach bierze udział 2 członków Komisji. Komisja jest władna do podejmowania prawomocnych wniosków.
Lista obecności członków Komisji stanowi załącznik nr 1 do niniejszego protokołu.
Ponadto w obradach udział wzięli goście zgodnie z listą obecności, którą stanowi załącznik nr 2 do niniejszego protokołu.
Przystąpiono do omówienia przedstawionego porządku obrad.
Proponowany porządek obrad:
- Otwarcie obrad i stwierdzenie quorum.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
- Kontrola działalności RCK – dokończenie tematu
- Sprawy bieżące.
- Wolne glosy i wnioski.
- Zakończenie posiedzenia.
- Kontrola wydatków na promocję gminy w 2019 roku..
Ad. 2 Przyjęcie porządku obrad.
Porządek został przyjęty jednogłośnie.
Przystąpiono do punktu 3 – przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
Protokół został przyjęty jednogłośnie.
Ad. 4 Kontrola wydatków na promocję gminy w 2019 roku.
W odpowiedzi na pismo z dnia 25.11.2019 roku (odbiór pisma 28.11.2019r.) informuję, że na dzień 29.11.2019 r. wykorzystano 36,5% środków z planu budżetowego działań promocyjnych na zakup materiałów i wyposażenia oraz 66% środków z planu budżetowego na zakup usług pozostałych. Szczegółowe informacje dotyczące wydatków w obu pozycjach przedstawione są poniżej w kolejności chronologicznej.
Styczeń 2019 roku
Data
|
Nazwa wydarzenia
|
Kwota (zł)
|
6.01.2019
|
Jubileusz Rogozińskiego Chóru Kameralnego przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół LO im. Przemysława II w Rogoźnie
Koncert dla przyjaciół...
„Czas mija, ludzie się zmieniają, świat się zmienia, priorytety też, a dobry człowiek będzie zawsze potrzebny.”
Takim cytatem zakończyła się prezentacja multimedialna podsumowująca dziesięć lat działalności Rogozińskiego Chóru Kameralnego przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół LO im. Przemysława II w Rogoźnie. Obchody jubileuszu połączone z corocznym koncertem noworocznym odbyły się 6 stycznia 2019 roku w Sali Rogozińskiego Centrum Kultury. Świętowanie rozpoczęto od tortu, który ufundował rogoziński samorząd, następnie na scenie wystąpili Jubilaci oraz zaproszeni goście: Zespół Śpiewaczy Przemysław, Chór ECHO, Dziecięcy Chór św. Wita oraz Rogozińska Orkiestra Dęta im. E. Korybalskiego. Chórzyści otrzymali koszyk serdeczności, życzeń i gratulacji od władz gminy, powiatu oraz przybyłych przyjaciół i gości. Na zakończenie uroczystości Chór wystąpił razem z Rogozińską Orkiestrą Dętą zbierając owację na stojąco i zachwycając wszystkich przybyłych. Podczas uroczystości były Przewodniczący Rady Powiatu Obornickiego Gustaw Wańkowicz wraz z obecną Przewodniczącą Renatą Tomaszewską, wręczyli Medal za zasługi dla Powiatu Obornickiego prezesowi i dyrygentowi Chóru ECHO Józefowi Zarębskiemu.
My ze swojej strony dołączamy się do wszystkich życzeń i składamy serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za dotychczasową działalność i zasługi w propagowaniu śpiewu chóralnego.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/2683-koncert-dla-przyjaciol.html
|
580
|
14.01.2019
|
Obchody Powstania Wielkopolskiego
|
500
|
16.01.2019
|
Dzień babci i dziadka organizowany przez PZERiI Koło „Rofama”
Święto Babci i Dziadka w Kole „Rofama” PZERiI w Rogoźnie
W środę 16 stycznia 2019 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło „Rofama” w Rogoźnie. Spotkanie połączone z Dniem Babci i Dziadka zgromadziło w sali RCK szeroką rzeszę członków. Zebranie poprowadził Ryszard Dworzański, a wśród obecnych byli Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski z małżonką, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kutka, były Przewodniczący Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz z małżonką, Kierownik GOPS Ewelina Kowalska, Prezes Chóru Echo Józef Zarębski oraz Wiceprezes PZERiI Oddział Okręgowy w Pile Pani Krystyna Hipnarowicz. Zebranie zakończyło się wyborem 6-osobowego zarządu w składzie: Teresa Czarnecka-Prezes Koła, Helena Dymek- Z-ca Prezesa Koła, Barbara Barczak-Skarbnik, Ludwik Mazur-Sekretarz, Józef Skrzypek i Bogusław Krzyśka członkowie zarządu. Na zakończenie zebrania odbył się koncert skrzypcowy Michaliny Kowali, a zaraz po nim życzenia z okazji święta Babć i Dziadków przekazali na ręce pani prezes przybyli goście. Spotkanie jak zawsze zakończyły tańce i wspólna zabawa do późnych godzin wieczornych.
Gratulujemy pani Prezes oraz całemu Zarządowi i życzymy wytrwałości oraz realizacji wyznaczonych celów.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/swieto-babci-i-dziadka-w-kole-rofama-pzerii-w-rogoznie.html
|
49,85
|
18.01.2019
|
Dzień babci i dziadka PZERiI Oddział Rejonowy
Spotkanie Oddziału Rejonowego PZERiI w Rogoźnie
Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Rejonowym Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Rogoźnie odbył się w piątek, 18 stycznia 2019 roku, w sali Rogozińskiego Centrum Kultury. Przybyłych gości oraz naszych seniorów przywitała pani Prezes Czesława Sołtysiak. Przygotowany przez Nią wiersz wprowadził zgromadzonych w nastrój świętowania Dnia Babci i Dziadka. Gościnnie wystąpił Zespół Śpiewaczy "Przemysław" prowadzony przez pana Ireneusza Mazurka. Moc życzeń i serdeczności przekazali zaproszeni goście w tym władze samorządowe Gminy oraz Powiatu. Spotkanie minęło w miłej atmosferze na rozmowach przy wspólnym stole.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/spotkanie-oddzialu-rejonowego-pzerii-w-rogoznie.html
|
42,79
|
25.01.2019
|
Dyplom na jubileusz XX-lecia przychodni Zdrowie Rodziny
|
131,57
|
26.01.2019
|
Poczęstunek dla uczestników spotkania noworocznego Sybiracy
|
250
|
31.01.2019
|
Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie
Jubileusz Trójki
„Krwawym trudem
Z powrotem zdobyta….
Stoi szkoła
Imieniem ich świętym nazwana….
Obelisk przed szkołą –
„pamięci pokoleń”
A szczęśliwa dziatwa,
Roześmiana,
Jak oni kochać Polskę
Uczy się w tej szkole”
Wiersz Aleksandra Batury stał się mottem obchodzonego w tym roku Jubileuszu Stulecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie.
31 stycznia 2019 r. w murach dostojnej Jubilatki pojawili się znamienici goście, by wspólnie z całą społecznością szkoły świętować jej setne urodziny.
Uroczyste obchody stulecia istnienia „Trójki” rozpoczęła o godzinie 900 msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pod wezwaniem Ducha Świętego w Rogoźnie. Eucharystii przewodniczył ks. kanonik Eugeniusz Śliwa, który wygłosił także okolicznościową homilię.
Po mszy świętej zgromadzeni w kościele uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni dostojni goście udali się przed budynek szkoły, by złożyć pod obeliskiem upamiętniającym poległych Powstańców Wielkopolskich symboliczne wiązanki kwiatów i znicze.
Przed szkolnym budynkiem wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Iwona Rzańska. Inaugurację obchodów 100-lecia szkoły rozpoczęła podniosła chwila odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. W kilku słowach przypomniała jak ważna w tym dniu jest historia związana z Powstaniem Wielkopolskim oraz Odzyskaniem przez Polski Naród wolności. Na pamiątkę setnej rocznicy istnienia szkoły przed obeliskiem umieszczono kapsułę czasu. Odsłonięcia dokonała jedna z uczennic klasy czwartej naszej „Trójki”. W kapsule umieszczono między innymi pierwszy numer Rogozińskiej Gazety, ostatni numer Kuriera, zdjęcia i informacje o szkole. Dodatkowo pozostawiono dla potomnych kilka monet oraz listy dzieci. Treść listu odczytała wszystkim zgromadzonym wspomniana uczennica. Złożono kwiaty i znicze by uczcić pamięć Powstańców, których imię od 35 lat nosi placówka. Na zakończenie tej części obchodów uczniowie wypuścili w niebo 100 biało-czerwonych balonów.
Dalsza część uroczystości odbyła się w sali Rogozińskiego Centrum Kultury, gdzie uroczystym pochodem prowadzonym przez Rogozińską Orkiestrę Dętą im. E. Korybalskiego i zespół mażoretek Pa-Mar-Sze przeszli uczestnicy Jubileuszu.
O godzinie 1115 pochód przybyłych na uroczystość szkolnych pocztów sztandarowych i wspólne odśpiewanie Hymnu Szkoły rozpoczął uroczystą część obchodów 100-lecia istnienia szkoły. Wszystkich przybyłych gości: przedstawicieli władz gminy, władz oświatowych, absolwentów, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, sponsorów i przyjaciół szkoły powitała Pani Dyrektor. Wygłaszając przemówienie zwróciła uwagę na niełatwą historię szkoły, która jednak mimo przeróżnych dziejowych komplikacji, potrafiła uczyć i wychowywać kolejne pokolenia młodych ludzi. Podkreśliła nie tylko ważne z perspektywy czasu wydarzenia ale wspomniała także o tych teraźniejszych. Dziękowała wszystkim, dzięki którym „Trójka” może z roku na rok się rozwijać i unowocześniać. Wspomniała o certyfikatach, osiągnięciach uczniów i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej w budowanie Jej wizerunku.
Kolejną część uroczystości wypełniły życzenia i gratulacje. Jako pierwsza głos zabrała Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu. Następnie na ręce Pani Dyrektor życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz pamiątkowy dyplom przekazał Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kutka oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska. W krótkim wystąpieniu burmistrz podkreślił, że stuletnia historia szkoły jest znakiem nie tylko niezwykłej mądrości i zapobiegliwości mieszkańców, dbających o wykształcenie swoich dzieci, ale także dowodem ich niezwykłej hojności i gospodarności, której dawali wyraz w trudnych czasach i wbrew wszelkim przeciwnościom. Gratulacje na ręce Pani Dyrektor złożyli także Tadeusz Musiał-Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Zbigniew Chudzicki-Przewodniczący Rady Rodziców oraz przybyli Asystenci Posłów na Sejm RP. Gratulacje i podziękowania za trud włożony w kształcenie i wychowanie uczniów oraz życzenia dalszej pomyślności i wielu owocnych lat pracy i nauki złożyli dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Rogoźno, Małgorzata Nowak-Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Jacek Waliszewski-Prezes NSZZ Solidarność Koło w Rogoźnie, Emerytowani Dyrektorzy Trójki-Zdzisłąw Hinz i Barbara Gruszczyńska i Małgorzata Kasprzak-Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rogoźnie. Marcin Matuszewski-Dyrektor RCK oraz przyjaciele i absolwentka SP3 Michalina Kowala, która aktualnie przebywa na stażu w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Oficjalną część obchodów zakończyło rozdanie nagród laureatom konkursów związanych z rocznicowymi obchodami. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów przygotowany pod kierunkiem Wojtka Mierzwiaka, Joanny Kani i Agaty Pasternak.
Szkolni artyści zabrali widzów w sentymentalną podróż, łącząc czar wspomnień ze scenkami nawiązującymi do patrona szkoły. W czasie występu nie zabrakło pięknych piosenek, brawurowych tańców, wzruszającego wykonania przez uczniów trzech pieśni na fletach, a na zakończenie występów zagrali i zaśpiewali nauczyciele Jubilatki. Widzowie docenili talent sceniczny i ogromne zaangażowanie dzieci w przygotowanie akademii, nagradzając występ gromkimi brawami.
Po zakończonej uroczystości zebrani goście, przyjaciele, dobroczyńcy oraz absolwenci udali się do budynku szkoły, gdzie mogli zwiedzić Izbę Pamięci i odbyć sentymentalną podróż w czasy sielskiego i anielskiego dzieciństwa, jak pisał nasz wieszcz – Adam Mickiewicz. Z okazji Jubileuszu nauczyciele przygotowali dla zwiedzających salę historyczną, prezentując w niej cenne pamiątki i wyjątkowe znaki bogatej historii szkoły, wśród których znalazły się stare zdjęcia, świadectwa, szkolne kroniki i dokumenty. Na holu zorganizowano wystawę nagrodzonych w konkursach prac plastycznych, a przy sekretariacie ustawiono księgę pamiątkową. Z okazji Jubileuszu opracowany został także biuletyn informacyjny, w którym oprócz rysu historycznego na temat szkoły zamieszczono informacje o osiągnięciach uczniów i prace literackie dzieci nagrodzone w konkursie pt.:”Moi bliscy w Trójce”.
Uroczyste obchody zakończył wspólny poczęstunek, który sprzyjał podtrzymaniu uroczystego charakteru święta szkoły, a także spotkaniom i wspomnieniom po latach. Nie zabrakło urodzinowego tortu dla dostojnej, stuletniej już Jubilatki.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/jubileusz-trojki.html
|
158,55
|
Zakup zniczy pod pomnik Powstańców Wielkopolskich z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie.
|
15,99
|
Luty 2019 roku
2.02.2019
|
Bal dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej
W Krainie Emotek
Dwudziesty z kolei Powiatowy Bal Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Parkowie odbył się 2 lutego 2019 r. pod hasłem „W krainie emotek”. Jak podkreśliła w powitaniu gości dyrektor szkoły pani Małgorzata Cyranek, że „emotikony to symbol naszych czasów i niezwykle modny sposób wyrażania emocji, szczególnie pośród młodych ludzi”. Wśród całego spektrum emotikonek na balu dominowały te, które wyrażały radość, szczęście i dobrą zabawę, bo bal to właśnie czas miłych wrażeń w gronie przyjaciół. Na tę uroczystość przybyli dostojni goście: ksiądz proboszcz Jan Andrzejewski oraz władze powiatowe i gminne, m.in. przewodnicząca rady Powiatu Obornickiego pani Renata Tomaszewska, wicestarosta pan Waldemar Cyranek, burmistrz Rogoźna (współorganizator balu) pan Roman Szuberski, sekretarz gminy pan Marek Jagoda oraz wójt Ryczywołu pan Henryk Szrama, aby wspólnie z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną z terenu Powiatu Obornickiego bawić się w karnawałowym nastroju. Do wspólnej zabawy włączyli się radni powiatowi ( pani Agata Pasternak), radni rady miejskiej Rogoźna ( pani Katarzyna Erenc – Szpek, pan Bartosz Perlicjan, pan Zbigniew Chudzicki) z przewodniczącym rady panem Maciejem Kutką, dyrektorzy przedszkoli (pani Anna Matoga i pani Małgorzata Bartkowiak), sołtysi pan Kazimierz Krakowiak i pan Damian Nerkowski. Niezwykłą frajdę uczestnikom balu sprawił pan Maciej Kutka, który w przebraniu klauna angażował do zabawy i tych najmłodszych, jak i tych, którzy już tylko w sercach pozostają dziećmi. Jedną z zabaw na parkiecie był konkurs tańca. Przewodniczącą jury była pani Maria Stachowiak, która wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła zasłużone nagrody. Bezpieczeństwo uczestnikom balu zapewniała niezastąpiona Ochotnicza Straż Pożarna z Parkowa.
Dyrektor szkoły, dziękując wszystkim organizatorom i darczyńcom za wsparcie i włożoną pracę w organizację balu, przytoczyła słowa Gerharda Tersteegena, że „bogaty jest ten, kto posiada wiele; bogatszym ten, kto mało potrzebuje, najbogatszym – kto dużo daje.”
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/w-krainie-emotek.html
|
1000
|
|
Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy
Uroczyste Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Rogoźnie
W miniony piątek, 8 lutego 2019 r., odbyła się uroczystość otwarcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Rogoźnie. Na początku spotkania Pani Kierownik Zofia Jurszo przywitała wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników i ich rodziców.
Dalszą część uroczystości prowadził Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski. W tym ważnym dla Gminy dniu mieliśmy zaszczyt gościć: posłów na Sejm Marcina Porzucka i Grzegorza Piechowiaka, radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Adama Bogrycewicza, Starostę Obornickiego Zofię Kotecką wraz z Wicestarostą Wojciechem Cyrankiem, Przewodniczącą Rady Powiatu Obornickiego Renatę Tomaszewską, Wójta Ryczywołu Henryka Szramę, Wiceburmistrza Obornik Piotra Woszczyka, przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu: Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Łukasza Krysztofiaka, zastępcę dyrektora Monikę Donke-Cieślewicz oraz Emilię Kubis, Hannę Zawadkę, Barbarę Barczyk, Joannę Dudę i Gabrielę Zülsdorff, radnych Gminy Rogoźno, ks. kanonika Eugeniusza Śliwę, kierowników i dyrektorów placówek pomocy społecznej z Obornik, Ryczywołu i Rogoźna, zastępcę Komendanta Powiatowego Policji Waldemara Dobrychłopa, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Gminy Rogoźno, wykonawców remontu i wyposażenia Domu oraz zaproszonych gości, uczestników i ich rodziny.
Burmistrz przybliżył historię powstania Placówki, która wypełniła białą plamę w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi na mapie Województwa Wielkopolskiego. 4 czerwca 2018 r. została zawarta umowa z Wojewodą Wielkopolskim o udzielenie dotacji na budowę i utworzenie ŚDS w wysokości 1 151 111,00 zł, z czego 1 013 101,00 zł przeznaczone było na wydatki inwestycyjne, a pozostałą kwotę przeznaczono na zakup wyposażenia dla nowo powstałej instytucji. Pierwszy przetarg został unieważniony, ogłoszono więc drugi, do którego zgłosił się miejscowy podmiot ekonomii społecznej - rogoziński CIS. Czas na realizację był krótki, jednak zaangażowanie instruktorów, uczestników i podwykonawców spowodowało realizację inwestycji w terminie.
Następnie burmistrz przekazał wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc i zrozumienie w realizacji powstania oraz uruchomienia Środowiskowego Domu Samopomocy przedstawicielom Urzędu Wojewódzkiego, wykonawcom, projektantom oraz pani Zofii kierownikowi ŚDS a także Marcie Szymańskiej, która była dobrym duchem tej inicjatywy i nigdy nie traciła wiary w powstanie takiego domu w Rogoźnie.
W dalszej części uroczystości głos zabrali przybyli goście. Gratulowali władzom naszej gminy utworzenia tak ważnej instytucji oraz życzyli powodzenia w jej prowadzeniu, ponieważ mimo, że jest to zadanie trudne ale bardzo ważne dla uczestników, którzy przez wiele lat czekali na swoje miejsce, na swój Dom.
Ksiądz kanonik Eugeniusz Śliwa poświęcił nowo powstały dom, a pani kierownik zaprosiła gości na specjalnie przygotowany przez uczestników program artystyczny pt. „Pan Kotek był Chory” w wykonaniu Mateusza, Ani i opiekunów. Rozbawił on przybyłych, a wspólna piosenka pokazała, jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością. Tę część uroczystości zakończyło wręczenie przez uczestników kwiatów rodzicom i gościom jako wyraz ich wdzięczności.
Na zakończenie goście zwiedzili wyremontowany budynek przy ulicy Małej Poznańskiej, w którym wcześniej mieściły się warsztaty szkoły zawodowej, a obecnie zaadoptowany został na Środowiskowy Dom Samopomocy. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek do Muzeum Regionalnego im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie.
Dzień 8 lutego 2019 r. jest dniem bardzo ważnym dla naszej Gminy - dniem oficjalnego otwarcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Rogoźnie. Jednak tak samo ważny będzie każdy kolejny dzień, w którym jego uczestnicy będą spotykać się na zajęciach i wspierani przez terapeutów będą pokonywali swoje słabości, rozwijali zainteresowania i doskonalili umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdą tu swoje miejsce, dające oparcie w każdej sytuacji i zawsze chętnie będą do niego wracać.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/srodowiskowy-dom-samopomocy.html
|
5398,8
|
16.02.2019
|
Zakończenie obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego
16 lutego 1919 r. podpisano w Trewirze rozejm pomiędzy Ententą a Republiką Weimarską, w którym znalazły się postanowienia dotyczące zakończenia konfliktu polsko-niemieckiego. Zobowiązano Niemców do zaprzestania kroków zaczepnych przeciw Polakom oraz wytyczono linię demarkacyjną. Datę tę przyjmujemy za koniec Powstania Wielkopolskiego.
Rogoźnianie zakończyli obchody 100-lecia Powstania Wielkopolskiego w sobotę, 16 lutego 2019 r., na cmentarzu parafialnym.
Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski przywitał przybyłych oraz wskazał na dbałość władz samorządowych o właściwe upamiętnienie uczestników Zwycięskiego Powstania 1918/1919. Wyrazem tego jest umieszczenie pamiątkowych tabliczek na grobach powstańców. Część tabliczek pojawiła się na nagrobkach w grudniu 2018 r., natomiast kilka kolejnych w lutym 2019 r. Burmistrz Roman Szuberski przedstawił ich nazwiska oraz nazwiska powstańców, na grobach których przed uroczystością złożono okolicznościowe wianki z napisem „Gmina Rogoźno pamięta!”
Po zapaleniu znicza przed zbiorową mogiłą powstańczą uczestnicy uroczystości podeszli do kolejnych grobów opatrzonych tabliczkami, aby oddać hołd. Potomkowie powstańców wspominali swoich Bliskich - bohaterskich przodków, którzy z narażeniem życia walczyli o Niepodległą.
Pełne wzruszeń spotkanie upłynęło w prawdziwie rodzinnej atmosferze!
Godnie uczczono pamięć Naszych Powstańców!
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/zakonczenie-obchodow-100-lecia-powstania-wielkopolskiego.html
|
166
|
Marzec 2019 roku
15.03.2019
|
Catering – Dzień Sołtysa
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/2754-z-zyczeniami.html
|
1000
|
16.03.2019
|
Konkursu wiedzy pożarniczej na szczeblu gminnym
Konkurs Wiedzy Pożarniczej za nami
W dniu 16 marca 2019 roku w sali Rogozińskiego Centrum Kultury odbyły się Eliminacje Miejsko - Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do konkursu zgłosiło się 49 uczestników reprezentujących szkoły z terenu Gminy Rogoźno oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii Szkół Podstawowych klasy 1 - 6 uczestnicy uzyskali następujące miejsca: 1. Euzebiusz Rabsch - OSP Rogoźno 2. Fabian Fludra - OSP Słomowo 3. Sebastian Musiałowski - SP im. J. Wybickiego w Parkowie 4. Tomasz Łabędzki - OSP Słomowo 5. Maciej Wieczorek - SP im. J. Wybickiego w Parkowie
W kategorii Szkół Podstawowych klasy 7-8 i Gimnazjum klasa 3 1. Michał Królczyk - SP im. Jana Pawła II w Pruścach 2. Patrycja Gomulec - SP nr. 3 im. Powstańców Wlkp. w Rogoźnie 3. Joanna Budzińska - SP nr. 3 im. Powstańców Wlkp. w Rogoźnie 4. Julia Piechocka - OSP Rogoźno 5. Sara Frankiewicz - SP nr. 3 im. Powstańców Wlkp. w Rogoźnie
W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych 1. Adrian Meller - OSP Pruśce 2. Karolina Królczyk - OSP Pruśce 3. Klaudia Rozmiarek - OSP Rogoźno 4. Michał Grabarczyk - OSP Rogoźno 5. Kinga Przybylska - OSP Budziszewko.
Organizatorem konkursu był Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie przy współpracy z Urzędem Miejskim w Rogoźnie, Nadleśnictwem Durowo oraz Pizzerią Kociak. Poczęstunek dla uczestników zorganizowało Rogozińskie Centrum Kultury.
Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie składa podziękowania współorganizatorom: Burmistrzowi Rogoźna p. Romanowi Szuberskiemu, Dyrektorowi RCK p. Marcinowi Matuszewskiemu, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Durowo p. Sławomirowi Kołaczowi za współorganizację konkursu, p. Szymonowi Wojciechowskiemu ,, Lewiatan" za ufundowane słodycze i napoje, fundatorom nagród, komisji jury, opiekunom i uczestnikom konkursu.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/konkurs-wiedzy-pozarniczej-za-nami.html
|
150
|
Kwiecień 2019 roku
11.04.2019
|
Życzenia Wielkanocne
|
1997,74
|
28.04.2019
|
Wianek – Powstańcy Wlkp w Poznaniu - 28.04.2019
Powstańcy Wielkopolscy 100 lat później…
28 kwietnia 2019 r. z inicjatywy Hanny Danielewicz, prezes budzyńskiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, mieszkańcy Gminy Rogoźno i Gminy Budzyń spotkali się na poznańskich cmentarzach przy grobach bohaterów zwycięskiego zrywu 1918/1919. Przy grobie Leona Napiecka dowódcy oddziału, który zdobył samochód pancerny Ehrhardt M17 pod Budzyniem, doszło do wzruszających rozmów z wnuczką Barbarą Korzeniewską.
Oddano hołd dowódcom kompanii rogozińskich, braciom - Wiktorowi i Antoniemu Skotarczakom. Przypomniano sylwetki wybitnych powstańców, złożono kwiaty i zapalono znicze na ich grobach, odmówiono modlitwę, a na zakończenie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.
W uroczystościach uczestniczyli: zastępca wójta Budzynia Piotr Jankowski, dyrektorzy tamtejszych szkół z pocztami sztandarowymi i młodzieżą, członkowie grupy rekonstrukcyjnej, inicjator i realizator repliki „pancernika” Stanisław Ornoch, autorka książki „Budzyń i jego powstańcy” Ewa Kabat, autorka pracy „Gloria victoribus. Powstańcy wielkopolscy powiązani z ziemią chodzieską” Dorota Marciniak, pełnomocnik wojewody wielkopolskiego do spraw obchodów 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego Przemysław Terlecki.
Rogoźno reprezentowali: Renata Tomaszewska przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego, Lucyna Bełch prezes Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna, Helena i Zbigniew Dymkowie, Jacek Bełch. W swoim wystąpieniu podczas uroczystości Renata Tomaszewska zadeklarowała współpracę Gminy Rogoźno w zakresie upamiętniania powstańców wielkopolskich oraz odnowienie nagrobka Wiktora Skotarczaka.
Materiał filmowy z patriotycznego spotkania pokoleń ukazał się tego samego dnia w popołudniowym wydaniu audycji Teleskop TVP3 Poznań.
Gloria victoribus! Chwała zwycięzcom!
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/powstancy-wielkopolscy-100-lat-pozniejs.html
|
240
|
Maj 2019 roku
3.05.2019
|
Turniej szachowy 3 maja
Turniej Szachowy z okazji 3 Maja
Już od wielu lat 1 maja w sali RCK rozgrywany jest turniej szachowy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tegoroczne rozgrywki zgromadziły 29 zawodników, w tym 5 z Rogoźna. Po rozegraniu 9 rund, każda po 15 minut na zawodnika okazało się iż najlepszym szachistą i zdobywcą Pucharu Burmistrza Rogoźna został Piotr Szybowicz z Szubina przed Piotrem Konieczyńskim ze Żnina i Piotrem Pilarskim z Rogoźna. Natomiast w klasyfikacji juniorów rocznik 2005 i młodsi najlepszym został Alan Jagodziński przed Anną Oszutowską - oboje z Gniezna i Zuzanną Wolny ze Szczecina. Oni także otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Ponadto wyróżniono najmłodszego zawodnika, którym została Ewa Szeszycka z Gniezna (6lat). Wyróżnieni odebrali także nagrody rzeczowe, a akt dekoracji dokonywali Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kutka i Dyrektor Rogozińskiego Centrum Kultury Marcin Matuszewski. Nad prawidłowością turnieju czuwał sędzia pan Andrzej Ancuta z Piły.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/2816-turniej-szachowy-z-okazji-3-maja.html
|
277
|
Dzień strażaka
Gminne obchody Dnia Strażaka 2019
"Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym,co ponieśli śmierć - dzień ten został poświęcony."
Tradycyjnie 4 maja obchodziliśmy DZIEŃ STRAŻAKA! W naszej gminie uroczyste obchody odbyły się popołudniem 3 maja. Jak co roku władze gminy, w osobach burmistrza Romana Szuberskiego i przewodniczącego Macieja Kutki, wyróżniły strażaków z każdej jednostki OSP za wzorową służbę oraz złożyły podziękowania wszystkim Prezesom OSP za dotychczasową działalność. Z kolei Prezes Miejsko-Gminnego Związku OSP RP, Roman Jaśkowiak, w asyście Komendanta Sebastiana Rabscha, złożyli podziękowania przedstawicielom władz za nieustanne wsparcie działań strażaków ochotników. W wyjątkowo sposób pogratulowano dotychczasowej służby i nagrodzono druha Floriana Górniaka, który zgodnie z przepisami po ukończeniu 65 lat odchodzi z czynnej służby w rogozińskiej OSP.
Uroczystość uświetniły występy znakomitej rogozińskiej orkiestry dętej oraz utalentowanej grupy tanecznej Agaty Zielińskiej. Na zakończenie, ulicami Rogoźna odbyła się parada wozów strażackich wszystkich jednostek OSP z naszej gminy.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/gminne-obchody-dnia-strazaka-2019.html
|
909
|
10-lecie zespołu wokalno-instrumentalnego TU MY z Doliny Wełny
Jubileusz zespołu "Tu-My z Doliny Wełny"
5 maja 2019 roku w sali RCK odbyła się niecodzienna uroczystość - jubileusz 10-lecia istnienia zespołu wokalno-instrumentalnego "Tu-My z Doliny Wełny".Podczas spotkania nie zabrakło gratulacji, wspólnego "Sto lat", wyśmienitego tortu oraz wielu momentów wzruszeń. Rozbudowana była też część muzyczna, podczas której, prócz występu Jubilatów, można było usłyszeć szlagiery muzyki ludowej i biesiadnej w wykonaniu zaproszonych gości: zespołów Gościnianka, Goślińskie Chabry i Lubaszanka.
Założycielem zespołu "TU-MY" jest Kazimierz Jabłoński. Pierwszy występ odbył się z okazji dnia kobiet w Owieczkach. Z czasem zespół się powiększał. Na swym pięcioleciu skład śpiewaczy był siedmioosobowy. Obecnie zespół działa przy Ośrodku Kultury w składzie: * solistka - Beata Korbalska, * akordeonista - Stanisław Bżgos, * na harmonijce - Rysiu Mikulski, * bandzio i śpiew - Stasiu Górczewski, * gitara - Andrzej Jęczyk, * instrumenty perkusyjne i śpiew - Kazimierz Jabłoński.
Jubilatom życzymy niesłabnącego zdrowia i poczucia humoru, wielu udanych koncertów i kolejnych pięknych jubileuszy!
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/jubileusz-zespolu-tu-my-z-doliny-welny.html
|
338,71
|
8.05.2019
|
Dzień mamy - PZERII
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/spotkanie-emerytow-z-kola-rofama.html
Spotkanie emerytów z "Koła Rofama"
Dzień Mamy i Taty stanowi wyraz miłości i szacunku dla rodziców, osób najbliższych naszemu sercu. Dziecko jeszcze przed urodzeniem złączone jest z nimi szczególną więzią. Pierwszą relacją, przez którą wchodzimy w kontakt ze światem zewnętrznym, jest kontakt z matką i ojcem. Rodzice - to miłość, beztroskie dzieciństwo, ciepło, bezpieczeństwo i nieustanna troska.
W związku z tak wyjątkowym świętem emeryci PZERiI Koło Rofama w Rogoźnie zorganizowali wspólne spotkanie. Okazją do biesiadowania był także obchodzony 25 kwietnia Światowy Dzień Inwalidy. Życzenia oraz moc miłych słów dla wszystkich członków Koła przekazali zaproszeni goście: Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Hubert Kuszak, Prezes Oddziału Rejonowego PZERiI w Rogoźnie Czesława Sołtysiak oraz Kierownik GOPS Ewelina Kowalska.
Podczas spotkania w imieniu wszystkich członków, Zarząd Koła na czele z panią prezes Teresą Czarnecką, podziękował długoletniej skarbnik pani Zofii Poledze oraz przekazał najlepsze życzenia z okazji złotych godów, Jubilatom Stefanii i Ludwikowi Mazurom.
Świętowanie uświetnił występ młodej sopranistki Marty Matuszewskiej, która wraz z ojcem Mariuszem Matuszewskim przygotowali dla obecnych przepiękny występ. Połączenie hiszpańskiego temperamentu z rosyjskim romansem skradły serca zebranych. Na zakończenie występu nasi seniorzy mieli okazję wysłuchać pięknego wykonania "Time to say Goodbay".
Wieczór zakończył się tanecznie przy akompaniamencie Ryszarda Mazurka.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/spotkanie-seniorow-oddzialu-rejonowego-pzerii-w-rogoznie.html
Spotkanie seniorów Oddziału Rejonowego PZERiI w Rogoźnie
Gromkie STO LAT z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Światowego Dnia Inwalidy odśpiewano podczas spotkania członków Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Rogoźnie prowadzonego przez prezes Czesławę Sołtysiak. Miłą uroczystość, która odbyła się w piątek 17 maja 2019 r. zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska z małżonkiem, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski z żoną, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Maciej Kutka, Gustaw Wańkowicz z żoną, Przedstawiciele Zarządu PZERiI w Pile oraz koleżanki z Oddziału Rejonowego w Ryczywole i Koła Rofama w Rogoźnie. Wspólne świętowanie rozpoczęła pani prezes witając zebranych seniorów, odczytała list z okazji Światowego Dnia Inwalidy oraz, wręczyła w asyście Zarządu PZERiI w Pile, Złotą Odznakę Związku dla Burmistrza Rogoźna. Następnie przyjęła moc życzeń i serdeczności skierowanych do wszystkich członków Oddziału Rejonowego w Rogoźnie. Podczas spotkania wręczono także upominki trojgu obecnym seniorom, którzy w tym roku ukończyli 75 rok życia. Część oficjalną zakończył występ muzyczny w wykonaniu Cecylii Pasternak, Haliny Filimon i Barbary Szuberskiej. Panie zaśpiewały piosenkę skierowaną do wszystkich mam i tatusiów porywając serca zebranych. Radosne chwile upłynęły na wspólnych rozmowach, wspomnieniach oraz tańcach do późnych godzin wieczornych i na długo zapiszą się w pamięci.
|
131,57
|
30.05.2019
|
Usługa reklama prasowa – Naszemiasto – Region: Wągrowiec-Rogoźno
|
1230
|
Czerwiec 2019 roku
5.06.2019
|
Jubileusz Szkoły w Budziszewku
50-lecie Szkoły Podstawowej w Budziszewku...
W piątek, 31 maja 2019 roku, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Budziszewku obchodziła 50-lecie działalności w nowym budynku. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym odprawiona przez ks. Tomasza Rogalińskiego. Część oficjalną rozpoczęto na placu przed budynkiem szkoły odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie Dyrektor Szkoły Maria Sierzchuła powitała przybyłych gości: Przewodniczącą Rady Powiatu - Renatę Tomaszewską, Burmistrza Rogoźna - Romana Szuberskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej - Macieja Kutkę, Sołtysa Budziszewka - Szymona Witta, Sołtysa Studzieńca - Ewę Wysocką, Sołtysa Nienawiszcza - Krystynę Pyssę, Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu - Elżbietę Dobrochowską, ks. proboszcza Przemysława Franka, ks. Juliana Wawrzyńca - absolwenta szkoły, emerytowanych dyrektorów: Mariana Sokołowskiego, Marię Frankowską oraz Mirosławę Niemier, a także pozostałych znakomitych gości i przyjaciół Placówki. Bardzo gorąco powitano obecne grono pedagogiczne, pracowników obsługi, rodziców i uczniów. Na wstępie swojego wystąpienia dyrektor szkoły podkreśliła, że obchodzony jubileusz jest niepowszedni. To czas, w którym możliwe jest zbudowanie refleksji nad pracą własną i szkoły oraz okazją do osobistego zmierzenia się z tradycjami i systemem wartości Budziszewskiej Szkoły. Jubileusz był świętem wspomnień i wzruszeń, skupiony na przeszłości, która wyznacza przyszłość.
Krótki rys historyczny szkoły przedstawiła pani Anita Krzyśka - nauczycielka historii. Szkoła w Budziszewku powstała w roku 1924 (bądź w 1925) w dawnym pałacu Łubieńskich. Na jego fasadzie w 1950 r. odsłonięto tablicę upamiętniającą pobyt Adama Mickiewicza. W 1968 r. nieopodal wzniesiono nowoczesny budynek szkolny. Od 1974 roku placówka nosi imię Wieszcza, a w 1980 r. otrzymała sztandar. 5 czerwca 1983 r. dzięki Janinie i Bogdanowi Rutom otwarto Izbę Pamięci Adama Mickiewicza, która jest chlubą miejscowości i regionu. Warto dodać, że obecnie szkoła liczy 104 uczniów, 29 nauczycieli oraz 5 pracowników obsługi. Ta placówka oświatowa może poszczycić się wieloma sukcesami na polu edukacji, kultury i sportu.
Następnie głos zabrał długoletni dyrektor, człowiek, dzięki któremu powstał budynek szkoły, pan Marian Sokołowski. Przyjaciel, darzący to miejsce ogromnym sentymentem i zaangażowany w jego życie. Podziękowania skierowano także na ręce pani Marii Frankowskiej, która prowadziła szkołę przez 22 lata. To ona kultywowała tradycje związane z Patronem szkoły, budując wizerunek otwartej i zaangażowanej w proces dydaktyczno-wychowawczy placówki.
Dyrektor Szkoły podziękowała na koniec wszystkim, którzy przyczynili się do ukształtowania wspomnianego wizerunku szkoły oraz zaangażowali się w przygotowanie Jubileuszu i festynu.
Na zakończenie części oficjalnej uczniowie szkoły zatańczyli poloneza wprowadzając wszystkich zebranych w artystyczną oprawę uroczystości. Goście zachwycili się występami uczniów każdej klasy oraz śpiewem nauczycieli. Gromkie "100 lat" zwieńczył tort z patronem szkoły oraz zaproszenie do dalszego zwiedzania i poznawania historii szkoły, tym razem, w jej murach.
Uroczystość nie obyła się bez życzeń i gratulacji od władz samorządowych gminy, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz gości i przyjaciół szkoły w Budziszewku.
Jubileusz zakończono festynem rodzinnym na boisku szkolnym.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/50-lecie-szkoly-podstawowej-w-budziszewku.html
|
50
|
13.06.2019
|
Książki dla przedszkola nr 2 z okazji nadanie imienia
W czwartek 13.06 odbyła się w naszym przedszkolu wyjątkowa uroczystość- nadanie imienia: „Bajkowy Świat”. W tym roku przedszkole obchodziło swoje 40 urodziny więc okazji do świętowania było sporo. Rozpoczęliśmy częścią oficjalną i przedstawieniem w RCK a później świętowaliśmy już w przedszkolu. Najlepiej opowie o tym fotorelacja – zapraszamy do oglądania.
https://www.przedszkole2.rogozno.pl/?p=15496
|
199,49
|
|
Dyplomy drewniane lecia szkoły w Budziszewku, Pruścach, sep i barka
|
531,64
|
22.06.2019
|
120-lecie OSP Parkowo
Jubileusz OSP Parkowo
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - tak brzmi zawołanie wszystkich strażaków. W gotowości są przez 24 godziny na dobę. I wchodzą tam, skąd inni chcieliby się wydostać. Strażacy - bo o nich mowa – cieszą się największym zaufaniem społecznym wśród służb. Szczególnym zaufaniem darzeni są strażacy z Parkowa, których jednostka 22 czerwca 2019 roku obchodziła 120-lecie istnienia. Uroczystość połączona z przekazaniem nowego sztandaru rozpoczęła się przemarszem ulicami wsi do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata. Mszę jubileuszową odprawił ks. proboszcz Jan Andrzejewski wraz z Prymasem Polski ks. arcybiskupem Henrykiem Muszyńskim, który wygłosił homilię i kapelanem strażaków powiatu obornickiego ks. Wojciechem Renem. Strażacy wzięli udział w oprawie liturgicznej odczytując czytania mszalne i wezwania modlitwy powszechnej oraz uczestnicząc w procesji wokół kościoła z okazji oktawy Bożego Ciała. Podczas uroczystej mszy św. poświęcono nowy sztandar, a biskup wbił pierwszy gwóźdź w drzewiec sztandaru.
Uroczystym przemarszem za czele z Rogozińską Orkiestrą i zespołem Pa-Mar-Sze strażacy, goście i mieszkańcy udali się na plac przy remizie na część oficjalną. Po złożeniu meldunku przez dh Sebastiana Rabscha i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Prezes OSP Parkowo Dawid Mikołajczak, który nie tylko przybliżył rys historyczny jednostki ale i powitał przybyłych gości.
Kolejnym elementem uroczystości było przekazanie nowego sztandaru. Akt fundacji sztandaru odczytali przedstawiciele fundatorów Krystian Szymczak oraz Adam Nadolny. Następnie wszyscy kolejno podchodzili do sztandaru by wbić symboliczny gwóźdź w drzewiec. W zakup nowego sztandaru dla OSP Parkowo zaangażowało się ok 50 osób, firm i przyjaciół jednostki. Fundatorzy przekazali sztandar członkowi prezydium zarządu oddziału wojewódzkiego Andrzejowi Woźnickiemu, a on przekazał go prezesowi Dawidowi Mikołajczakowi, by ten oddał go w ręce pocztu sztandarowego. Ceremonię zakończyła prezentacja sztandaru podczas przemarszu na placu przy remizie.
W trakcie uroczystości wyróżniono i nadano wiele odznaczeń nie tylko jednostce, jej druhom ale i wszystkim zaangażowanym w działania straży pożarnej. Najważniejszym wyróżnieniem było otrzymanie przez Ochotniczą Straż Pożarną w Parkowie Odznaki Honorowej „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Druhowie otrzymali wyróżnienia za długoletnią służbę, medale za zasługi dla pożarnictwa oraz wyróżnienia i dyplomy uznania.
Część oficjalną zakończyły życzenia, gratulacje i miłe słowa skierowane do jednostki, pamiątkowe prezenty oraz podziękowania za pracę i sumienność druhów z Parkowa. Podczas tej części pan Marian Winiecki odznaczył dh Błażeja Cisowskiego Krzyżem Zasługi Orderu Św. Floriana. Na koniec prowadzący zaprosił obecnych do wspólnego świętowania i degustacji pyszności przygotowanych przez Stowarzyszenie Parkowianka.
Festyn z okazji jubileuszu uświetnił koncert zespołu ERCEKBAND z Rogoźna oraz zabawa taneczna.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/nowy-sztandar-dla-osp-parkowo.html
|
143,55
|
24.06.2019
|
Książki dla absolwentów szkół średnich
|
460
|
Lipiec 2019 roku
1.07.2019
|
Zamki dmuchane – otwarcie miasteczka drogowego i noc na orliku
|
750
|
12.07.2019
|
Usługa reklamowa i kolportażowa w gazecie Naszemiasto dotyczącej Dni Przesmysła
|
1045,5
|
15.07.2019
|
Zakup książek Tatry Polskie i Słowackie za kwotę 356 zł. w ramach podziękowań za współpracę i zaangażowanie w życie Gminy dla Komendanta Straży Pożarniczej oraz proboszczy Parkowa, Słomowa i Prusiec; Burmistrz uczestniczył w pożegnaniach, które odbyły się w dniach 29 czerwca 2019 roku – 1 lipca 2019 roku.
|
356
|
17.07.2019
|
Piknik 17. Południka
Trzeci piknik 17.południka
Piknik 17.południka odbył się jak co roku 17 lipca o godz. 17:17, tym razem w Parku Niepodległości. Zabawę zainaugurował sygnał Rogozińskiego 17. Południka, skomponowany przez Marcina Matuszewskiego.
17. Południk długości geograficznej wschodniej oddalony jest 1168 km od Greenwich, oprócz Rogoźna na 17 południku leżą również Słupsk, Poznań i Wrocław. 17 południk przebiega przez 18 państw: Norwegię, Szwecję, Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Włochy, Libię, Czad, Republikę Środkowoafrykańską, Kongo, Demokratyczną Republikę Konga, Angolę, Namibię, oraz Republikę Południowej Afryki. Od trzech lat jest też wyjątkową atrakcją turystyczną naszego miasta. Przebiega blisko Urzędu Miejskiego i tam ułożono markery wyznaczające jego bieg oraz tablicę informacyjną.
Wspólne piknikowanie otworzył burmistrz Roman Szuberski, Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kutka. Lipcowe popołudnie wypełniły gry i zabawy przygotowane dla najmłodszych, nie zabrakło skoków w worku, biegu w potrójnych spodniach czy gier zręcznościowych. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek, oraz kilka dodatkowych atrakcji. Piknik zakończyło dziecięce karaoke. Zabawa w parku przyciągnęła wielu naszych mieszkańców pokazując, że 17.południk, podobnie jak we Wrocławiu jest „szczęśliwym południkiem”.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/trzeci-piknik-17poludnika.html
|
4904,29
|
19.07.2019
|
100-lecie Polskiej Policji Państwowej!
W piątkowe popołudnie Rogoźno było miejscem niezwykłego wydarzenia - powiatowych obchodów 100-lecia Polskiej Policji Państwowej!
24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej. W ustawie zapisano, że Policja jest państwową organizacją służby bezpieczeństwa oraz organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych i ma za zadanie ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Od tego czasu niezmiennie troszczy się o ochronę bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego.
Podczas uroczystości w sali Rogozińskiego Centrum Kultury wręczone zostały odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe, jak również podziękowania ze strony Powiatowego Komendanta Policji w Obornikach, insp. Wojciecha Spychały, dla samorządowców oraz innych służb współpracujących na co dzień z lokalną policją. Spotkanie uświetnił występ Rogozińskiej Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego. Wszystkim Policjantom i pracownikom cywilnym Polskiej Policji Państwowej, życzymy spokojnej i bezpiecznej służby oraz nieustannej satysfakcji z wypełnianych obowiązków!
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/100-lecie-polskiej-policji-panstwowej.html
|
296.87
|
27.07.2019
|
Wakacyjny Festyn Rodzinny
https://www.facebook.com/pg/rogoznogmina/photos /?tab=album&album_id=2169737923155117&__tn__=-UC-R
|
4106,72
|
Sierpień 2019 roku
8.08.2019
|
Placek na egzaminy nauczycieli
|
161,19
|
17.08.2019
|
Dzień Wojska Polskiego w Gościejewie
15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego. W Gminie Rogoźno świętowano tradycyjnie w Gościejewie. W amfiteatrze odbyła się dzisiaj msza polowa odprawiona przez księdza kapelana Wojciecha Rena, po czym goście wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu kapeli "Tu My z Doliny Wełny" oraz biesiadowali przy wspólnym stole w świetlicy wiejskiej. Okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Roman Szuberski, pułkownik w stanie spoczynku Tadeusz Janowski oraz generał w stanie spoczynku Jan Podhorski.
https://www.facebook.com/rogoznogmina /posts/2203435679785341?__tn__=-R
|
774.68
|
7.09.2019
|
Bukiet na powitanie księdza w Pruścach
|
69,99
|
31.08.2019
|
Wolontariusza roku i Dożynki
W Karolewie odbyły się Dożynki Gminy Rogoźno 2019.
Ich obchody rozpoczęła kolorowa parada maszyn rolniczych, a zaraz po niej uroczystą procesję dożynkową poprowadzili tegoroczni starostowie Państwo Irena i Tadeusz Guza. Tegoroczne Dożynki odbyły się 31 sierpnia 2019 roku pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Treść okolicznościowego dyplomu odczytał podczas otwarcia Święta Plonów Burmistrz Roman Szuberski. Dziękczynną Mszę Św. odprawili ks. prałat Jarosław Zimny, ks. kanonik Eugeniusz Śliwa oraz ks. Michał Drzewiecki.
Po Mszy Św. kilka słów okolicznościowych podziękowań i życzeń skierował w stronę zebranych rolników, gospodarzy, ogrodników i działkowców Burmistrz Rogoźna. Wyraził troskę o dzisiejsze rolnictwo i nadzieję na lepszą przyszłość.
Po części oficjalnej na scenie pojawił się Zespół Szamotuły, który pod bacznym okiem opiekuna Macieja Sierpińskiego przeprowadził tradycyjny obrzęd dożynkowy. Nie zabrakło dzielenia się chlebem wypieczonym z tegorocznych zbiorów i obtańczenia dożynkowego wieńca przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej.
Z kolei zebrani rolnicy mogli wysłuchać okolicznościowych życzeń i podziękowań od przybyłych gości: Posła na Sejm Marcina Porzucka, który przekazał słowa Premiera skierowane do rolników z Gminy Rogoźno. Andrzeja Okpisza, występującego w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Ardanowskiego. W imieniu senatora Jana Filipa Libickiego głos zabrał Wojciech Wośkowiak. W imieniu Samorządu Powiatowego życzenia przekazał Wicestarosta Waldemar Cyranek. Pamiątkowy dyplom oraz upominki od delegacji z zaprzyjaźnionego litewskiego miasta Marijampole w składzie: Irena Lunskiené, Kęstas Spudys oraz Ričardas Vasiliauskas odebrał Burmistrz Rogoźna. Słowa wdzięczności za pracę rolników przekazał Poseł na Sejm Krzysztof Paszyk oraz Wójt Gminy Ryczywół Henryk Szrama. Następnie prowadzący odczytali listy przesłane do władz samorządowych Gminy.
Podczas uroczystości wręczono odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa”. Tym razem otrzymali je Burmistrz Roman Szuberski i Henryk Janus z Gościejewa.
Ważną częścią uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu na Rogozińskiego Wolontariusza Roku 2019. Jego laureatka Katarzyna Erenc-Szpek otrzymała pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz kosz słodkości. Dziękując za wyróżnienie prosiła wszystkich by pamiętali o drugim człowieku i traktowali go z szacunkiem i dobrocią. Kolejny konkurs na „Najładniej przystrojone obejście” zorganizowany przez LGD Stowarzyszenie Dolina Wełny wygrali Justyna Antoniewicz, Malwina i Michał Guza oraz mieszkańcy bloku nr 4 i posesji 5/1 w Karolewie. Tytuł „Najpiękniej Przystrojonej Maszyny Rolniczej” w ostatnim konkursie zdobył Sławomir Rybak.
Podczas Dożynek nie zabrakło też licznych stoisk i atrakcji lokalnych firm i stowarzyszeń. Od godziny 18:00 na deskach sceny rozpoczęły się występy, koncerty i tańce. Przyśpiewki i tańce folklorystyczne zaprezentował Zespół Szamotuły. Gości dożynkowych zabawili: Zespół Tu My z Doliny Wełny, Angel Voice, Łucja Dobrogowska oraz Goślińskie Chabry. Nie zabrakło koncertu naszej Rogozińskiej Orkiestry Dętej i występu tanecznego zespołu Pa-Mar-Sze. Koncert zespołu eRCeK Band porwał publiczność, a imprezę zakończył występ zespołu Weekend i zabawa taneczna do białego rana.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/w-karolewie-odbyly-sie-dozynki-gminy-rogozno-2019.html
|
979.91
|
Wrzesień 2019 roku
1.09.2019
|
80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Uroczyste obchody 80-lecia wybuchu II Wojny Światowej
Oficjalne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Rogoźnie rozpoczęły się 1 września na Cmentarzu Parafialnym. Uroczystość prowadziła Lucyna Bełch Prezes Towarzystwa Przyjaciół Rogoźna, koordynator projektu Rogozińskie Martyrologium. Rozpoczęto od odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" i wysłuchania Hejnału Rogoźna.
Następnie głos zabrał burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, który powitał wszystkich zgromadzonych, a szczególnie Rodziny osób, które straciły życie. Przypomniał, iż Rogozińskie Martyrologium zapoczątkowano 4 września 2016 r. umieszczeniem dwóch tablic – jednej z nazwiskami osób pochowanych we wspólnej mogile i drugiej upamiętniającej 13 osób, które poniosły śmierć w latach II wojny światowej, a nie mają grobu. 10 grudnia 2017 r. odsłonięto dwie tablice upamiętniające 20 ofiar z terenu naszej gminy. 2 września 2018 r. umieszczono 20 nazwisk na dwóch kolejnych tablicach. Burmistrz Roman Szuberski odczytał listę ofiar Gminy Rogoźno 1939-1945. Pamięć Ich uczczono chwilą ciszy.
Część artystyczną zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie. Następnie władze samorządowe gminy oraz przybyłe delegacje uczciły pamięć poległych i pomordowanych składając kwiaty na płycie „Martyrologium Ofiar Terroru Hitlerowskiego i Stalinowskiego Gminy Rogoźno 1939-1945” oraz na grobie żołnierzy z 1945 r.
Z okazji obchodów rocznicowych w miejscach pamięci narodowej na terenie gminy ułożono okolicznościowe wianki.
Cześć Pamięci ofiar II wojny światowej!
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/uroczyste-obchody-80-lecia-wybuchu-ii-wojny-swiatowej.html
|
221.78
|
14.09.2019
|
Jubileusz orkiestry
Jubileusz 50-lecia Rogozińskiej Orkiestry Dętej
W minioną sobotę 14 września 2019 roku jubileusz 50-lecia działalności obchodziła Rogozińska Orkiestra Dęta im. Edmunda Korybalskiego. Za początek istnienia orkiestry uważa się jej pierwsze publiczne wystąpienie na szkolnej wywiadówce w 1969 roku. Wtedy to kilku uczniów ówczesnego technikum mechanicznego, za namową nauczyciela muzyki - Edmunda Korybalskiego, złapało za instrumenty i (w obawie przed rodzicielskim gniewem za złe stopnie) zaczęło grać. Efekty ich wysiłku są „słyszalne po dziś dzień”, czyli dokładnie 50 lat. Inicjatorami utworzenia orkiestry byli także ówczesny dyrektor szkoły - Czesław Lewandowski oraz dyrektor „Rofamy” - Stanisław Binek, jednak to pan Korybalski był dlań najważniejszą osobą. Zarząd orkiestry w 2012 roku postanowił uczcić pamięć o pierwszym dyrygencie i instruktorze poprzez uroczyste nadanie orkiestrze jego imienia. Od tego dnia pełna nazwa to: Orkiestra Dęta im. Edmunda Korybalskiego działająca przy Rogozińskim Centrum Kultury. Orkiestra łączy pokolenia. Swoją grą budzi tylko pozytywne emocje, stale rozwija swoje umiejętności i poszerza repertuar. Ponad trzydziestoosobowa ekipa ma w ciągu całego roku „instrumenty pełne roboty”: tradycją stał się koncert noworoczny, festiwale i przeglądy. Występ Orkiestry stał się nieodzownym elementem lokalnych uroczystości i wydarzeń kulturalno-artystycznych. Nasza Orkiestra stała się wizytówką miasta, a dzięki swoim umiejętnością każdorazowo poszerza grono swoich sympatyków.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Św. Wita w Rogoźnie. Kolejna część Jubileuszu odbyła się w sali widowiskowej Rogozińskiego Centrum Kultury. Przybyłych gości powitał prezes orkiestry Ryszard Mazurek, a całe obchody poprowadził Marcin Matuszewski. Bogatą i szeroką historię przedstawili Weronika Kmak i Bartosz Pawlak. Podczas części oficjalnej nasi orkiestranci otrzymali szereg wyróżnień, tytułów i odznaczeń. Złotą Odznaką z Wieńcem Laurowym przyznaną przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie odznaczeni zostali Zbigniew Barczak, Marian Goralewski, Ryszard Mazurek, Roman Tylutki oraz Antoni Wiza. Złotą Odznaką Honorową przyznaną przez Zarząd Oddziału Nadnoteckiego PZCHiO w Pile uhonorowano Bartosza Pawlaka. Srebrną Odznakę Honorową otrzymali: Marcin Goralewski, Mikołaj Gracz i Patryk Ludwiniak, a Brązową Odznaką Honorową wyróżniono Dominika Bartola, Zbigniewa Czyżewskiego, Ryszarda Dworzańskiego, Weronikę Kmak, Mateusza Matogę, Marcina Matuszewskiego, Jakuba Nadolińskiego, Rafała Nowaczyka, Grzegorza Stanickiego oraz Krzysztofa Szykownego. Dyplom Uznania z rąk Prezes Oddziału Estery Serówki odebrali Michał Bartol, Marta Nowaczyk, Maciej Szulczewski oraz Milena Tobor.
Tytuł Zasłużonego dla Ziemi Rogozińskiej połączony z uroczystym wpisem do Księgi Honorowej otrzymali Paweł Stróżyk oraz Tomasz Cyka. Zaszczytny tytuł i pamiątkowy dyplom wręczyli Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Maciej Kutka.
Ryszard Mazurek, Roman Tylutki, Konrad Ignac, Marian Walkowiak, Eugeniusz Fudziński oraz Małgorzata Lang zostali wyróżnieni przez Burmistrza Rogoźna Wyróżnieniem Honorowym za działalność na rzecz rozwoju kultury i promocji Gminy Rogoźno. Burmistrz złożył także indywidualne podziękowania każdemu członkowi Orkiestry doceniając ich działalność artystyczną na rzecz naszej Gminy.
Pamiątkowe podziękowania otrzymali członkowie Zarządu Orkiestry, a każdy orkiestrant na pamiątkę Jubileuszu otrzymał dyplom z własnym zdjęciem jako podziękowanie za pracę artystyczna na rzecz Rogozińskiego Centrum Kultury. Wyróżnienia otrzymali także młodzi adepci sztuki muzycznej, którzy wytrwale ćwiczą swoje umiejętności instrumentalne.
Część oficjalną zakończyły gratulacje i życzenia przekazane przez przybyłe delegacje i zaproszonych gości. Na koniec głos zabrał emerytowany orkiestrant Kazimierz Gruszka, który wspomniał tych członków dla których odegrano już utwór „Cisza”. Pamięć zmarłych uczczono chwilą milczenia.
Krótka przerwa poprzedziła wyjątkowy popisowy koncert jubileuszowy Rogozińskiej Orkiestry. Zebrani goście mogli usłyszeć i zobaczyć naszą orkiestrę w takich utworach jak: Washington Post March, Lubię wracać tam gdzie byłem – Zbigniewa Wodeckiego, Zostałaś barwnym wspomnieniem w aranżacji Stanisława Malińskiego, Hallelujah – Leonarda Cohena, Sail along silvery moon oraz Lasuss Trombone – Henry Filmore czy Thriller – Michaela Jacksona. Podczas wykonywania marszu Rofamowcy, napisanego przez Albina Koźlinkę z okazji 25-lecia orkiestry, publiczność mogła zobaczyć także umiejętności mażoretek z zespołu Pa-Mar-Sze prowadzonego przez Małgorzatę Lang. Zespół towarzyszy orkiestrze podczas wielu koncertów, przemarszy i występów. Popisowy utwór na solo puzonów porwał publiczność z miejsc i tym samym orkiestra otrzymała owację na stojąco.
Atrakcji związanych z jubileuszem było wiele a zwieńczeniem tej złotej rocznicy był ogromny tort, który zaprosił do wspólnej zabawy tanecznej.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/efc8b50e86c9873f5f06f10204fbd4fd.html
|
964,62
|
17.09.2019
|
Rocznica Sybiraków
17 września 2019 roku odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary zesłania na Sybir, zainaugurowana mszą świętą w parafii Św. Ducha. Po mszy świętej zebrani udali się na Plac Jana Pawła II, pod pomnik upamiętniający „Zesłańców Sybiru i Ofiary Katynia”. Wśród uczestników znaleźli się Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego Renata Tomaszewska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Wojciechowski, a także delegacje Związku Sybiraków z Rogoźna, delegacja związku Nauczycieli „Solidarność” oraz uczniowie Rogozińskich szkół.
Uroczystości pod pomnikiem rozpoczął Burmistrz, który po krótkim wprowadzeniu następnie przekazał głos wiceprezesowi Koła Sybiraków Włodzimierzowi Sadłowskiemu. W dalszej kolejności przybliżony został rys historyczny opisujący jak doszło do zdradzieckiego ataku ZSRR na Polskę 80 lat temu, oraz do jakich nieludzkich zbrodni doszło w jego następstwie. Po przemowach gości odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Rogoźnie. Następnie przystąpiono do złożenia kwiatów oraz zniczy pod pomnikiem, a także uroczystego odśpiewania Hymnu Polski oraz Hymnu Sybiraków.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/rocznica-sybirakow.html
|
133,91
|
|
Piknik w Budziszewku – usługa transportowa
|
500
|
19.09.2019
|
Dzień działkowca
|
399,66
|
|
Audyt szlaku piastowskiego
|
2600
|
|
1.Festiwal Orkiestr Dętych w Rogoźnie
Wyjątkowa uczta muzyczno-kulturalna odbyła się w sobotnie popołudnie 21 września 2019 roku na placu K. Marcinkowskiego. To pierwszy tego typu festiwal w naszym mieście, który mamy nadzieję wpisze się w kalendarz imprez Gminy Rogoźno. Wydarzenie połączone z obchodami Jubileuszu 50-lecia działalności Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego w Rogoźnie rozpoczęło się paradą pięciu wspaniałych orkiestr i wspólnym zagraniem dwóch utworów: Orkiestry Dęte Kwiatkowskiego oraz Happy Marching nr 1. Ponad 100 osobowa orkiestra poderwała publiczność z miejsc, a to był dopiero początek.
Jako pierwsza swoje talenty muzyczne przedstawiła Orkiestra Dęta ze Śremu Towarzystwa Muzycznego im Mariana Zielińskiego. Towarzystwo muzyczne w Śremie powstało w 1911 roku tworząc Orkiestrę Dętą. W 1959 r. Towarzystwo Muzyczne utworzyło młodzieżową orkiestrę dętą. Wówczas dyrygentem został Marian Zieliński. Po jego śmierci w 1991 r. Towarzystwu nadano Jego imię. Obecnie dyrygentem jest Szymon Ratajczak, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, a prezesem Antoni Błoszyk. Towarzystwo w swym repertuarze posiada muzykę rozrywkową, marszową i sakralną. Na dzień dzisiejszy orkiestra liczy 60 orkiestrantów z czego 98% stanowią młodzi muzycy. Do największych osiągnięć należy zapisać coroczny udział w Międzynarodowych Konkursach w Rybniku, Chorzowie, a od 2016 roku również w Sławnie. W roku 2013 Śremska Orkiestra zajęła IV miejsce przegrywając 6 punktami z Orkiestrą Akademii Muzycznej z Włoch. Rok później zajęła IV miejsce na Festiwalu „Złota Lira 2014”. W roku 2015 orkiestra zdobyła III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Rybniku i została uhonorowana „ Brązowym pasmem” , a w roku 2018 na Dolnośląskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Legnicy orkiestra zdobyła I miejsce za przemarsz i II miejsce za repertuar.
Kunszt muzyczny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoków podziwialiśmy podczas drugiego koncertu. Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach ma już ponad stuletnią historię. Za jej początek przyjmuje się datę 16 listopada 1911 roku. Historia strażackiej orkiestry jest nieco krótsza. W czerwcu 1949 roku ówczesne władze miejskie przekazały instrumenty dla tworzonej przy OSP orkiestry dętej. Orkiestra działała przez szesnaście lat, a wystąpiła po raz ostatni w czasie procesji Bożego Ciała w Skokach w 1965r. Orkiestrę rozwiązano, a instrumenty przekazano władzom miejskim. Myśl reaktywowania orkiestry strażackiej dojrzewała przez kilka lat. Idea odrodzenia skockich „dęciaków” nie dawała spokoju kilku zapaleńcom, a wśród nich znanemu z zamiłowań muzycznych Mieczysławowi Jarzembowskiemu. Dzięki patronatowi skoczanina a jednocześnie Wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Stefana Mikołajczaka oraz wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Tadeusza Kłosa idea stworzenia orkiestry mogła się urzeczywistnić po pięćdziesięcioletniej przerwie. Pod koniec marca 2015 roku ogłoszono nabór, który pilotowali druhowie Dariusz Lipczyński i Piotr Kaczmarek z ramienia zarządu OSP a koordynował Mieczysław Jarzembowski. Zakupiono instrumenty i rozpoczęto naukę gry pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. A naukę zaczynano od zera, bo 90% wśród chętnych do grania stanowiły osoby, które dotąd nie grały na żadnym instrumencie. Oficjalne i uroczyste narodziny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach miały miejsce 3 października 2015 roku w hali widowiskowo sportowej podczas koncertu Orkiestry Dętej „SUONI” z Norwegii. To wtedy orkiestra wydała kilka wspólnych dźwięków pod batutą kapelmistrza Artura Pokorzyńskiego. Orkiestrę tworzy 38 muzyków w różnym wieku, którzy dzięki zaangażowaniu swoich instruktorów i własnej pracy poszerzają swój repertuar. Orkiestra ma za sobą pierwsze publiczne występy w Skokach, między innymi w czasie obchodów: 105 rocznicy OSP w Skokach, Dni Miasta i Gminy, Święta Niepodległości, Jarmarku Bożonarodzeniowego, XXV finału WOŚP oraz podczas jasełek bożonarodzeniowych.
Publicznością zgromadzoną na placu w trzecim koncercie dyrygowała Orkiestra dęta ze Swarzędza. Początki Orkiestry w Swarzędzu sięgają 1946 roku, kiedy to powstała z inicjatywy Związku Harcerstwa Polskiego. Na stałe wrosła w pejzaż miasta. Mecenasem jest Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. W 1998 roku Orkiestra przekształciła się w Stowarzyszenie Kulturalne, które obecnie zrzesza 35 muzyków amatorów oraz 20 dziewcząt tworzących grupę choreograficzną. Repertuar orkiestry jest bardzo szeroki – od utworów sakralnych przez marszowe do rozrywkowych. Orkiestra bierze udział w wielu festiwalach i przeglądach, zdobywając cenne trofea.
Przedostatnią orkiestrą, która koncertowała podczas Rogozińskiego Festiwalu była Orkiestra Dęta Szamocińskiego Ośrodka Kultury, która powstała 51 lat temu i nieprzerwanie przez cały ten czas uświetnia swoimi występami uroczystości kościelne i państwowe. Orkiestra regularnie wyjeżdża koncertować za granicę, m.in. do Niemiec, Francji, Włoch, Czech oraz Słowacji. W skład zespołu wchodzi 41 instrumentalistów, a średnia wieku to 23 lata. Młodzież jest bez wątpienia siłą tej orkiestry. Od 2018 roku kapelmistrzem orkiestry jest Marcin Semrau, który zaraża wszystkich swoją energią i radością z grania, co świetnie widać podczas koncertów orkiestry. Muzycy nie tylko grają ale co najważniejsze świetnie się przy tym bawią.
Ostatni jubileuszowy koncert zagrała Rogozińska Orkiestra Dęta pod batutą Romana Tylutki. Popisowy występ otrzymał gromką owację i nie obyło się bez bisów. Pokaz naszych jubilatów uświetniły mażoretki z zespołu Pa-Mar-Sze prowadzonego przez Małgorzatę Lang. Dziewczyny zaprezentowały się w mistrzowskich choreografiach skradając serca widzów. Koncert zakończyły kolejne życzenia i wspólne ośpiewanie „sto lat” dla Rogozińkiej Orkiestry Dętej im. E. Korybalskiego.
Rogozińskie święto orkiestr dętych zakończył dyrektor RCK Marcin Matuszewki, który dziękując za udział w festiwalu wręczył kapelmistrzom pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy uczestnikom, muzykom, mażoretkom oraz szerokiej publiczności za niepowtarzalną atmosferę i czekamy na kolejne muzyczne wydarzenie w naszym mieście.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/1festiwal-orkiestr-detych-w-rogoznie.html
|
807,9
|
|
Tablice – powstańcy wielkopolscy: renowacja tablic we wrześniu po dewastacji.
|
3505,5
|
Październik 2019 roku
5.10.2019
|
40lecie Pzerii oddział rejonowy / Zlot aut
Zlot Amerykańskich Samochodów w Rogoźnie
W sobotę 5 października 2019 roku, miało miejsce spotkanie wszystkich fanów amerykańskich automobili, zorganizowane w kooperacji pomiędzy Gminą Rogoźno, Rogozińskim Centrum Kultury oraz Seba4x4.pl. Zlot rozpoczął się rejestracją uczestników na targowisku miejskim, którzy następnie przedefilowali w swych czterokołowcach przez ulice Rogoźna. Pochód ryczących silników zakończył się w Ośrodku za Jeziorem, gdzie zostali powitani przez Burmistrza Romana Szuberskiego oraz Przewodniczącą Rady Powiatu Rentę Tomaszewską. Tam też na wszystkich uczestników czekało moc atrakcji połączonych z konkursami w poszczególnych dyscyplinach.
Impreza przyciągnęła miłośników amerykańskich aut, nie tylko z naszej gminy, ale z całej Polski. Jeden z członków zlotu pokonał za kierownicą swojego Chryslera Town & Country ponad 450 kilometrów z Bartoszyc, by dotrzeć na zlot (za co został zresztą nagrodzony jednym z pamiątkowych pucharów).
Na koniec prezentujemy zwycięzców w kilku interesujących kategoriach. Najstarszym autem zlotu okazał się Buick Electra z 1959 roku, najmłodszym zaś Ford Mustang obchodzący dokładnie swoje pierwsze „urodziny”. Z kolei zwycięzcą w konkursie na najgłośniejszy wydech został Ford Mustang, a na największą pojemność Ford Excursion. Natomiast puchar dla osobowości zlotu powędrował w ręce pana Seweryna i jego Rad Rota, nagrodzonego za największą wolę walki w przybyciu na imprezę. Laur auta zlotu przyznanego przez Burmistrza otrzymał Dodge RAM za najlepszy klimat USA.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/zlot-amerykanskich-samochodow-w-rogoznie.html
40-lecie PZERiI
W sobotę 5 października 2019, w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym za Jeziorem, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Rogoźnie świętowali wspaniały jubileusz 40-lecia istnienia swojego koła. Na uroczystość przybyli licznie członkowie oddziału oraz zaproszeni goście, wśród których byli Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Przewodnicząca Rady Powiatu Renata Tomaszewska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kutka. Podczas imprezy wszyscy zebrani złożyli życzenia Przewodniczącej Koła Czesławie Sołtysiak, która sprawuje tę funkcję nieprzerwalnie już od dwudziestu lat. Po części oficjalnej przyszedł czas na pokrojenie i konsumpcję okazjonalnego tortu oraz trwającą do nocy zabawę taneczną.
https://rogozno.pl/pl/aktualnosci/40-lecie-pzerii.html
|
112,29
|
12.10.2019
|
Rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych
|
2390,3
|
|
Usługa cateringowa – Kombatanci.
|
800,06
|
|
Transport 6 uczniów na noc naukowców.
|
1000
|
31.10.2019
|
Reklama w gazecie w związku z nowymi symbolami Gminy Rogoźno (herb, flaga itd).
|
885,6
|
Listopad 2019 roku
1.11.2019
|
Turniej szachowy 11.11.2019.
|
466
|
23.11.2019
|
10-lecie LGD 7Ryb.
|
130
|
Artykuły biurowe
Zakup artykułów biurowych i papierniczych na potrzeby wydziału w celach drukowania pism, plakatów, zaproszeń, życzeń, kartek świątecznych, listów gratulacyjnych, dyplomów, ulotek, podziękowań
|
949.76
|
Naprawy
Naprawa aparatu Nikon D5100
|
530
|
Naprawa aparatu Sony HX60
|
365
|
Rogozińska Karta Seniora
Realizacja Programu Rogozińska Karta Seniora
|
151,77
|
Gadżety
Zakup artykułów promocyjnych – krówek z logo Gminy Rogoźno. Cukierki zostały zabrane i przekazane uczestnikom integracji międzynarodowej we Francji – wyjazd dzieci i młodzieży z terenu gminy pod opieką Stowarzyszenia Baranek. Uczestnicy udali się do zaprzyjaźnionej Gminy La Trimouille.
|
637,14
|
Zakup toreb promocyjnych na potrzeby wydziału niezbędnych do pakowania gadżetów promocyjnych wydawanych w ramach podziękowań oraz reklamowania Gminy Rogoźno.
|
1845
|
Zakup parawanów z logo Gminy w celach promocyjnych.
|
744,15
|
Wykonanie teczek i okładek okolicznościowych na potrzeby promocji Gminy Rogoźno.
|
4575,6
|
Zakup namiotów z logo Gminy w celach poprawy logistyki obsługi imprez i okolicznościowych wydarzeń.
|
1173
|
Zakup toreb promocyjnych na potrzeby reklamowania gminy Rogoźno.
|
1746,6
|
Wykonanie kalendarzy na potrzeby promocji Gminy Rogoźno.
|
8500
|
Wykonanie magnesów z widokiem Rogoźna na potrzeby promocji Gminy.
|
2607,6
|
Wykonanie bramy startowej z nowym herbem, która będzie wykorzystywana do promocji Gminy podczas imprez i wydarzeń.
|
3517,8
|
Wykonanie materiałów promocyjnych - smyczy i odblasków, które wykorzystano promując nowy herb podczas 5 Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II.
|
2509,2
|
Współprace Gminy Rogoźno z Gminami Zaprzyjaźnionymi
Spotkania Burmistrza z gośćmi z Nadrenii. Delegacja Joanitów zwiedziła SAS, Ośrodek za Jeziorem oraz zapoznała się z nową infrastrukturą turystyczną miasta celem umożliwienia wymiany młodzieżowej a tym samym rozszerzenia współpracy z miastem partnerskim.
|
75
|
Delegacja Gminy Rogoźno odwiedziła zaprzyjaźnione miasto Czorsztyn.
Goście z Czorsztyna przyjechali na zaproszenie Burmistrza Rogoźna w ramach obchodów 20-lecia partnerstwa obu gmin.
|
1073,24
|
Delegacja z zaprzyjaźnionego miasta Marijampole odwiedziła Rogoźno na zaproszenie Burmistrza Rogoźna i wzięła udział we wspólna kolacji radnych naszej gminy z członkami delegacji z Litwy oraz w Dożynkach Gminnych w Karolewie 31.08.2019. Delegacja liczyła 4 osoby.
|
1810
|
Publikacje
Kulinarne Podróże po Wielkopolsce
|
2470
|
Smaki i Uroki Rogoźna
|
278.35
|
W miesiącu grudniu zaplanowano wydatki związane z publikacją książki „Smaki i uroki Rogoźna” za kwotę 16190,48 zł, zakup gadżetów promujących nowy herb Gminy Rogoźno na kwotę 25000 zł oraz organizacja Mikołajek i Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Pan przewodniczący zapytał jak jest ustalony budżet na wydatki promocji? Pani skarbnik powiedziała, że podobnie jak w poprzednich latach pani kierownik ma obowiązek do dnia 30 września złożyć projekt budżetu na zadania, które realizowane będą w następnym roku budżetowym, pani Pietrowiak dodała, że kwota zabezpieczona w budżecie jest wyższa niż w roku ubiegłym, ze względu na wyższe ceny.
Pan przewodniczący zapytał, kto organizuje i finansuje dożynki? Pani Natalia Pietrowiak poinformowała, że program dożynek ustalany jest przez RCK przy udziale Gminy i podobnie wygląda finansowanie.
Ad. 5 Kontrola działalności RCK – dokończenie tematu.
Pan Paweł Ohradka przekazał, że pan dyrektor RCK odniósł się do zastrzeżeń w protokole kontroli, poinformował również że pan dyrektor zobowiązała się do pilnowania dyscypliny finansów, sporządzenia zarządzenia do spisywania umów, forma sprzedaży w sklepie itp.
Pan dyrektor Matuszewski dodał, że temat uważa za wyczerpany poza tym, iż przygotowywane są jeszcze odpowiedzi na protokół pokontrolny, natomiast jeżeli chodzi o książkę budowalną to w momencie jej nie odnalezienia pani kierownik otrzymała pismo, w którym zobligowana jest do jej niezwłocznego odtworzenia.
Pan Ohradka dodał, że należy wziąć pod uwagę i rozważyć kwestię boiska oraz pomostu by wykonawcy w jakiś sposób partycypowali w kosztach.
Pan burmistrz powiedział, że podział Ośrodka Za Jeziorem i RCK powinno być zrobione z głową i rozpatrywane są każde możliwości, które pozwolą na prowadzenia szerokiego wachlarza usług.
W dalszej części pan dyrektor RCK wyjaśnił potrzebę zorganizowania spotkania z wykonawcą boiska przez pana Radomskiego, pan Ohradka podkreślił, że warto taką próbę podjąć, a pan przewodniczący wyraził chęć obecności na tym spotkaniu.
Pani kierownik Renata Biskupska powiedziała, że do końca lutego terminy w Ośrodku za Jeziorem są pozajmowane, a na tą chwilę największy problem stwarza ogrzewanie, ale póki co temat jest opanowany.
Po braku pytań i uwag, pan Krzysztof Nikodem podsumował, że jedynym i najważniejszym wnioskiem jest rozdzielenie ośrodka od RCK, bo charakter wykonywanych działań za jeziorem nie pasuje do RCK.
Ad. 6 Sprawy bieżące.
Ad 7 Wolne glosy i wnioski.
Brak
Ad. 8 Zakończenie posiedzenia.
Komisja zakończyła swoje obrady o godz. 16:50, protokół odtworzyła – Anna Mazur.
|